Dr. Klaus Zernickow i Mumon Kai

Autor bloga czuje się w obowiązku poinformowania osób zainteresowanych buddyzmem zen, że od lat powtarzają się negatywne opinie i doniesienia na temat grupy Rinzai-Weggemeinschaft Mumon-Kai oraz jej założyciela, dr Klausa Zernickowa (Berlin).

Zażalenia i skargi odnośnie tej grupy trafiły także do Centrali ds. Sekt Wydziału Oświaty, Młodzieży i Nauki Senatu m. Berlina, Bernhard-Weiß-Str. 6, 10178 Berlin; tel. 030 90227 5578, fax 030 90227 5031, http://www.berlin.de/sen/familie/sekten-psychogruppen.

W opinii byłych, po części długoletnich członków i uczniów tej grupy, chodzi tu o bardzo wątpliwej proweniencji i autorytarnie prowadzoną grupę.

Podjęte przez byłych uczniów oraz Herberta Rusche próby zasięgnięcia bliższych informacji wykazały ponadto, iż twierdzenie, jakoby Pan dr. Zernickow był spadkobiercą Dharmy Seki Yuho Roshiego, nie znajduje potwierdzenia w żadnych dokumentach ( nie istnieją żadne dokumenty ani potwierdzenie tego faktu).

Dies ist eine Übersetzung ins Polnische des deutschsprachigen Postes: Dr. Klaus Zernickow und Mumon Kai.


Update 19.07.2012


Dr. Klaus Zernickow i Mumon Kai
Markiert in:         

Kommentar verfassen

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

%d Bloggern gefällt das: